Obóz młodzieżowy w Atenach i Peloponezie

20 sierpnia - 1 września 2019

Cena: 1790 PLN + 170 EUR

Grupy wiekowe: 12 - 17 lat, 18 - 21 latBiałystok - Warszawa - Łódź - Częstochowa - Katowice >> Tesalonika- ATENY

Program edukacyjny obozu jest oparty o podstawę programową w zakresie historii i kultury antycznej przewidzianą na uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz I-III szkół średnich.

Ateny - w tej hałaśliwej, zatłoczonej i tętniącej życiem metropolii, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem, przetrwały zabytki, których sława wykracza daleko poza granice Grecji. Miasto i region, które łączą początki naszej cywilizacji z codziennością i przyszłością. Nie ma lepszego sposobu na poznanie historii i kultury antycznej niż odwiedziny w miejscu jej powstawania. Tutaj wszyscy znajdą coś dla siebie, a skąpany w słońcu Akropol jest kwintesencją starożytnego świata.

Zwiedzimy między innymi:

Muzeum Akropolu, w którym zobaczymy rzeźby, których nie ukradł lord Elgin;

Kariatydy - rzeźbione strażniczki Akropolu, które kiedyś mogły pochwalić się idealnym makijażem i modną biżuterią;

Delfy - mistyczne centrum antycznego świata, a w nim wyrocznię Apollona;

Ale czym by były wakacje w Grecji bez wypoczynku na plaży? Tego też nie zabraknie, a jedną z atrakcji jest rejs na wyspę Egina.

Zakwaterowanie w ośrodku „Nafplion” na Peloponezie.

Zobacz atrakcje
Zobacz mapę

Zakwaterowanie w ośrodku „Nafplion” na Peloponezie


Zapewniamy:

- pokoje 2,3,4-osobowe;

- dwa posiłki dziennie;

- suchy prowiant i woda w dni wyjazdowe;

- w każdym pokoju znajduje się lodówka, klimatyzacja oraz łazienka.

Ateny, Muzeum Akropolu


Górujące nad Atenami wapienne wzgórze – Akropol, jest największą chlubą miasta. To właśnie tu znajduje się zespół najpiękniejszych i najlepiej zachowanych zabytków starożytnej Grecji.

Szczegóły

Starówka Ateńska


Nie tylko zobaczymy tu masę pięknych zabytków, zjemy tradycyjny, grecki obiad, ale i dobrze się pobawimy, bowiem jest to prawdziwe centrum rozrywkowe miasta.

Szczegóły

Pchli Targ


Monastiraki to ateńska dzielnica, której nie sposób pominąć, będąc w stolicy Grecji. Zarówno dlatego, że leży przy największych atrakcjach (Agora, biblioteka Hadriana, Akropol), jak i dlatego, że sama w sobie jest turystyczną atrakcją, głównie handlową i kulturalną.

Szczegóły

Góra Lycabattus


Wzgórze Likavitos (góra Lycabettus) to najwyższe wzniesienie w Atenach, z którego rozpościerają się najpiękniejsze widoki. Przy dobrej widoczności można dostrzec również wyspy Salaminę i Eginę oraz zarysy Attyki.

Szczegóły

Wyrocznia w Delfach


Sławna w starożytnej Grecji wyrocznia w Delfach pochodząca jeszcze z okresu mykeńskiego, kiedy była miejscem kultu boga chtonicznego.

Szczegóły

Loutraki (plaże)


Jeden z najbardziej znanych i popularnych kurortów Południowej Grecji. Położony jest 80 km na zachód od Aten, na brzegu zatoki Korynckiej. Ośrodek słynie nie tylko z najczystszego morza i pięknej plaży, ale także z leczniczych wód mineralnych i procedur leczniczych.

Szczegóły

Korynt


Portowe miasto w środkowej Grecji, na Półwyspie Peloponez, u nasady Przesmyku Korynckiego (Istmos), nad Zatoką Koryncką.

Szczegóły

Loutraki, Klasztor św. Potapiusza na szczycie góry


Wysoko nad miastem Loutraki nad błękitnymi wodami Zatoki Korynckiej stoi klasztor św. Potapiusza, jak perła w oprawie skał. Tu spoczywają cudowne relikwie mnicha Potapiusa, świętego, który żył w czwartym wieku.

Szczegóły

Rejs statkiem na wyspę Egina


Egina to przede wszystkim piękne widoki na pobliskie wyspy, mały port kolorowymi łódkami, przyjemne plaże i wąskie, klimatyczne uliczki. Miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez Ateńczyków, którzy po krótkiej podróży mogą oderwać się od zgiełku dużego miasta.

Szczegóły

Meteora- klasztory na skałach


Na szczytach skał umiejscowiony jest zespół 24 prawosławnych klasztorów. Początkowo wszelkie materiały potrzebne do budowy i życia mnichów wciągane były na linach, również odwiedzający mogli dostać się do monastyrów jedynie w taki sposób. Obecnie część z monastyrów udostępniona jest dla zwiedzających i dla ich wygody wybudowano schody i pomosty.

Szczegóły

Epidavros- najstarszy zachowany teatr antyczny


Starożytna budowla powstała w Epidauros najprawdopodobniej ok. 330 r. p.n.e., zaprojektowana przez Polikleta Młodszego. Widownia mieści ponad 12 tysięcy widzów.

Szczegóły

Starożytne Mykeny


Mykeny to starożytne greckie miasto położone na półwyspie Peloponeskim (północny kraniec Argolidy) na szczycie malowniczego wzgórza (278 metrów n.p.m.).

Szczegóły

Nafplion


Według mitologii, tutaj przybił statek Menelaosa, który przywiózł Piękną Helenę po wojnie trojańskiej.

Szczegóły

Panorama Zatoki Korynckiej i Kanał Koryncki


Zatoka Koryncka położona jest wewnątrz Grecji, rozdziela Peloponez od kontynentu na północy. Zatoka jest miejscem dla tych, którzy pragną poznać prawdziwą Grecję, niezadeptana przez turystów, wolną od tłumów i zgiełku ludzi.

Szczegóły

Plaża w Kavouri (Attyka, okolice Aten, dzielnica Voula)


Znajdująca się w dzielnicy Vouliaghmeni przepiękna plaża publiczna.

Szczegóły

Mapa Atrakcji